Koniec tygodnia z kulturą, nauką i sztuką

24-09-2020

Koncerty w ramach Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego w Filharmonii Pomorskiej, spektakl w toruńskim Teatrze Horzycy, wystawy w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu oraz koncert i konferencja naukowa w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy to propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

Podziel się ze znajomymi
Trwa Bydgoski Festiwal Muzyczny w Koronie
Trwa Bydgoski Festiwal Muzyczny w Koronie
 Trwa Bydgoski Festiwal Muzyczny w Koronie. W weekend zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na dwa koncerty. W piątek (25 września) widowisko „Sinatra Wodecki – Wodecki Sinatra”, a w niedzielę występ „Adam Sztaba familijnie”. Wydarzenia będą dostępne również online, na kanale YouTube FP. Więcej informacji na stronie filharmonii.

Od czwartku (24 września) do niedzieli (27 września) w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu można obejrzeć spektakl Géralda Sibleyrasa „Napis”, w reżyserii Pawła Paszta. Czarna komedia opowiada perypetie sąsiadów i ich stosunków z nowymi lokatorami kamienicy.

W Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu do 25 października można oglądać trzy wystawy. „Hołd” Basi Sokołowskiej jest podsumowaniem ostatnich 10 lat inspiracji autorki artystami takimi jak Anna Atkins, Louise Bourgeois, Georgia O’Keeffe oraz Agnes Martin.

Druga wystawa, fotorelacja Michała Jakubowicza „Dziady”, pokazuje stan integracji z naturą dawnych niemieckich cmentarzy zlokalizowanych na zachodzie i północy Polski. 

W czwartek i piątek (24-25 września) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa z cyklu „Architektura miast: Architekci w miastach XIX i XX wieku”.

W sobotę (26 września) zapraszamy na koncert „Czy ten koncert to nie u Was?”. Alicja Kuszowska i Emilia Hamerlik wykonają utwory nawiązujące do współczesnego paradygmatu kobiecości. 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto