[RELACJA] Msza Krzyżma w koszalińskiej katedrze przeniesiona z Wielkiego Czwartku

28-09-2020

To z racji epidemii Msza Krzyżma została przeniesiona na wrzesień. Eucharystią została zainaugurowana druga sesja synodalna, poświęcona rodzinom.

Podziel się ze znajomymi
Msza Krzyżma w koszalińskiej katedrze
Msza Krzyżma w koszalińskiej katedrze | alg
Msza Krzyżma, zamiast w Wielki Czwartek, sprawowana była w minioną sobotę (26 września) w koszalińskiej katedrze. To w związku z epidemią koronawirusa.

Podczas Mszy św. księża odnowili przyrzeczenia kapłańskie. Biskup diecezjalny Edward Dajczak poświęcił oleje, używane do sakramentu chrztu św., bierzmowania, diakonatu, prezbiteratu i podczas święceń biskupich oraz do udzielania sakramentu chorych.

Mszą Krzyżma została zainaugurowana druga sesja synodalna. "Jesteśmy w trakcie drugiej sesji synodu. Stajemy razem jako Kościół, kapłani święceń i kapłański lud Boży. Pochylamy się nad tym, co Pan do nas mówi. Chcemy być Kościołem, który jest otwarty, ale przede wszystkim otwarty na głos Boga. Chcemy być Kościołem, który czyta znaki czasu, ale który zachowuje czułość Ewangelii wobec tych, którzy są poza nią, którzy jej nie znają, którzy ją odrzucają, którym z nami po drodze tylko trochę" - mówił w homilii bp Dajczak. Jednocześnie podkreślił: "Kiedy chcemy kogoś zaprosić do wspólnej drogi, to nie rozpoczyna się tego od dyskusji, tylko od otwarcia serca i ramion. Tylko wtedy idzie się razem".

Mszę św. koncelebrowało około 50 kapłanów. Zazwyczaj w Wielki Czwartek na Mszę Krzyżma przybywa ich dwa razy więcej. Po Mszy św. odbyła się druga sesja Synodu Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej, poświęcona małżeństwom i rodzinom. Relacja z tego wydarzenia na antenie Radia Plus oraz na naszej stronie.

A jak wygląda kapłaństwo w czasie epidemii? O tym również w materiale audio.

Alicja Górska

Msza Krzyzma w koszalińskiej katedrze- relacja

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto