Abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski, w Łodzi

05-10-2020

Do rachunku sumienia wezwał diecezje łódzką nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio. W poniedziałek, 5 października, abp Pennacchio odprawił Mszę św. w łódzkiej katedrze, w związku ze zbliżającym się stuleciem diecezji. W liturgii uczestniczyli biskupi członkowie Episkopatu Polski.

Podziel się ze znajomymi
Abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski, w Łodzi
Abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski, w Łodzi
Abp Salvatore Pennacchio podkreślał, że jubileusz 100-lecia diecezji łódzkiej to powód do dumy z osiągnięć. Zwracał jednak uwagę, że przez 100 lat na pewno wydarzyło się wiele rzeczy niechlubnych i zaniedbanych.

Jubileusze to powód do dumy, ależ też dobra okazja do rachunku sumienia. Przez te 100 lat na pewno musiało wydarzyć się wiele dobra i o tym pamiętamy. Ale przez 100 lat musiało się nazbierać równie wiele rzeczy mniej chlubnych, zaniedbanych. Jubileusz to dobra okazja do rachunku sumienia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Witający nuncjusza apostolskiego i biskupów metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś, mówił, że wśród zapraszających do sprawowanej właśnie Eucharystii są jeszcze dwie osoby: św. Faustyna i bp Wincenty Tymieniecki, pierwszy biskup diecezji łódzkiej.

Do dzisiejszej celebracji Eucharystii tu, w tym miejscu, w łódzkiej katedrze, zapraszają nas wspólnie w żywej tajemnicy świętych obcowania dwie osoby. Pierwszą z nich jest święta siostra Faustyna, patronka Łodzi. Drugim zapraszającym na dzisiejszą liturgię jest, jak myślę, bp Wincenty Tymieniecki. Pierwszy biskup łódzki, wcześniej proboszcz i budowniczy tej katedry. Te dwie osoby, św. Faustynę i bpa Tymienieckiego łączy niewątpliwie jedno słowo: Miłosierdzie.

We wtorek przebywający w diecezji łódzkiej biskupi biorą udział w drugim dniu zebrania Konferencji Episkopatu Polski w Pabianicach.

POSŁUCHAJ:
Abp Salvatore Pennacchio: rachunek sumienia
Abp Grzegorz Ryś: św. Faustyna i bp Tymieniecki
Abp Salvatore Pennacchio: całe kazanie
Abp Grzegorz Ryś: powitanie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto