Trwa Tydzień Mediacji

14-10-2020

W całej Polsce trwa Tydzień Mediacji. To inicjatywa, która już od 15 lat promuje pozasądowe metody rozwiązywania sporów.

Podziel się ze znajomymi
Tydzień Mediacji
Tydzień Mediacji | Pixabay
Tydzień Mediacji odbywa się w kilkunastu krajach na czterech kontynentach od 2005 roku. To międzynarodowa akcja popularyzująca mediacje, jako polubowny sposób rozwiązywania sporów i alternatywę dla sądowego procesu - mniej stresującą, tańszą i niosącą kompromis.

W łagodzeniu sporów i dojściu do porozumienia zanim sprawa trafi na wokandę pomaga mediator. Wspiera on przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia i co ważne, każdy z obywateli ma do niego prawo.

Do mediacji mogą być kierowane sprawy karne, ale też rodzinne, cywilne czy - coraz częściej - gospodarcze. Na taką drogę decyduje się coraz więcej osób.

W Tydzień Mediacji włączają się nie tylko mediatorzy, ale również sędziowie oraz przedstawiciele różnych zawodów prawniczych. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa większość przedsięwzięć odbywa się w trybie online, a z pomocy specjalistów można skorzystać chociażby przez telefon.
Czym są mediacje i czy każdy obywatel naszego kraju ma do nich prawo? To sprawdził Kamil Lewera

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto