"Szkoły dostały w twarz od rządu". W Krakowie protestowali przeciwko nowemu ministrowi

15-10-2020

Przeciwnicy nominacji Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki protestowali pod Collegium Novum UJ. Manifestujący podkreślali, że jest to osoba niegodna tego stanowiska. Wśród zebranych znaleźli się rodzice i nauczyciele zwracający uwagę na liczne problemy systemu oświaty.

Podziel się ze znajomymi
Protest Collegium Novum
Protest Collegium Novum | Łukasz Miłoszewski
- Rządzący właściwie tylko po to by wywołać kolejny skandal i poruszenie społeczne wybrali na stanowisko ministra osobę, której jedyną zasługą jest obrażanie środowisk LGBT oraz kobiet - mówi Ewelina Pytel z Komitetu Obrony Demokracji.

Podczas protestu został odczytany list skierowany do premiera Mateusza Morawieckiego. Manifestujący zwrócili w nim uwagę na wszystkie błędy w systemie oświaty.

- Decyzje władz najbardziej dotknęły dzieci w wieku 15-16 lat. Grupa ta doświadczyła likwidacji gimnazjów, rekrutacji do szkół średnich w ramach podwójnego rocznika, strajku nauczycieli, koronawirusa oraz edukacji zdalnej, a teraz zapowiedzi zmiany programowej. To wszystko przez cztery lata, możemy się tylko zastanawiać, jak fatalnie wpłynie to na ich wykształcenie - mówi Magdalena Musiał, mama uczennicy szkoły średniej.

Organizatorzy ze względu na coraz większą liczbę zarażeń koronawirusem nie zorganizowali masowego protestu, a jedynie skromną pikietę. Podobne akcje, jak ta w Krakowie, odbyły się w prawie 20 innych miastach.
Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto