Mała Lenka walczy z czasem

15-10-2020

Lena nie ma jeszcze 2 lat, ale już jest małą wojowniczką. Aktualnie jej największym przeciwnikiem jest czas. Aby wygrać z SMA jak najszybciej musi otrzymać najdroższy lek świata.

Podziel się ze znajomymi
Mała Lanka walczy z czasem
Mała Lanka walczy z czasem | Archiwum prywatne

Jedynym ratunkiem w walce z rdzeniowym zanikiem mięśni jest terapia genowa, która kosztuje prawie 10 mln zł. Lek musi zostać podany zanim dziecko przekroczy wagę 13,5 kg. Aktualnie Lena waży 10 kg, do zebrania wciąż pozostało jednak ponad 7 mln zł.

- To nie chodzi o to, żeby każdy z nas z osobna wpłacał ogromne kwoty. Tu chodzi o to, żeby płynęły nawet złotówki czy kila złotych, ale żeby to płynęło od jak największej ilości osób. Dlatego proszę, jeżeli możemy, to przekażmy tę informację rodzinie, znajomym – apeluje tata Leny Mateusz Mazur.

W czasie pandemii koronawirusa wyjątkowo trudno jest zebrać potrzebną sumę. Za nami już kilka imprez charytatywnych, które odbyły się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Aktualnie planowany jest również koncert, który ma zabrzmieć 8 listopada w Olsztynie.

Wsparcie na rzecz Leny Mazur w każdej chwili można przekazać również za pośrednictwem portalu www.siepomaga.pl. Na fecebooku znajdziemy też wciąż trwające Licytacje dla Lenki.

rch

Relacja Rozalii Chudzik

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto