Zniknie codzienna kolejka przed Domem Miłosierdzia Bożego w Koszalinie

15-10-2020

Wydawanie posiłków przeniesienie się na tył budynku, do specjalnego namiotu ufundowanego przez darczyńców.

Podziel się ze znajomymi
Dom Miłosierdzia w Koszalinie
Dom Miłosierdzia w Koszalinie
Zniknie codzienna kolejka przed Domem Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Wydawanie posiłków przeniesienie się na tył budynku, do specjalnego namiotu ufundowanego przez darczyńców. To rozwiązuje problemy placówki i osób, korzystających z pomocy Domu Miłosierdzia Bożego.

-Jest to jakiś wstyd, który niestety dotyka serca wielu. My też bolejemy nad tym, że reakcje przechodniów są bardzo różne, czasami nieżyczliwe i upokarzające, co sprawia im i nam wielką przykrość. Po drugie pogoda. Robi się coraz zimniej i częściej pada, więc Ci ludzie marzną i mokną. Namiot będzie idealnym rozwiązaniem tych naszych bolączek- mówi ks. Radosław Siwiński. Namiot pojawi się w ciągu kilku dni. - Postawimy go za naszym domem, w rogu działki, tak by nie przeszkadzać sąsiadom. Może uda nam się w tym namiocie zorganizować wigilię dla wszystkich samotnych i potrzebujących. Mam taką nadzieję- dodaje.

Każdego dnia paczki żywnościowe z Domu Miłosierdzia Bożego odbiera ponad 100 osób, a w weekendy nawet 140.

Osobom w trudnej sytuacji życiowej, chorym, bezdomnym i ubogim Dom Miłosierdzia Bożego może zaoferować także dach nad głową. Mimo pandemii Dom przyjmuje nowych mieszkańców. Tylko we wrześniu pojawiło się ich 40. W Domu na Roli 24 osoby, w Uliszkach 5 osób i w Koszalinie 10 osób.

M. W-M.
Namiot dla Domu Miłosierdzia Bożego

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto