Port Lotniczy w Szymanach zmieni rozkład na zimowy

16-10-2020

Zimowy rozkład lotów na lotnisku w Szymanach ma obowiązywać od 26 października 2020 r. do 28 marca 2021r. Zmienią się dni, godziny i częstotliwość lotów.

Podziel się ze znajomymi
Port Lotniczy w Szymanach zmieni rozkład na zimowy
Port Lotniczy w Szymanach zmieni rozkład na zimowy | pixabay
Port lotniczy Olsztyn-Mazury wciąż zmaga się jednak z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa. Wiosenny lockdown, znikoma ilość turystów zagranicznych i ograniczenia ze strony innych państwa Unii Europejskiej. To wszystko sprawia, że sytuacja lotniska jest trudna.

- Wraz z przywracaniem regularnych połączeń pasażerskich zaobserwowaliśmy wzrost liczby podróżnych korzystających z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, jednak w dalszym ciągu były to wyniki gorsze niż w ubiegłym roku. W lipcu z lotniska w Szymanach skorzystało prawie 8,5 tys. pasażerów, co stanowi spadek o 45% w porównaniu z wynikami z lipca 2019 r., kiedy to w porcie odprawiono prawie 15 tys. pasażerów. W sierpniu obsłużyliśmy prawie 11 tys. pasażerów i jest to wynik niższy o 41% w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku – informuje Dariusz Naworski rzecznik lotniska.

We wrześniu sytuacja wyglądała podobnie jak w sierpniu. Nadzieję na stabilizację zburzyła jednak druga fala zakażeń koronawirusem oraz obostrzenia wprowadzone w Wielkiej Brytanii.
Od 3 października pasażerów przylatujących z Polski do Anglii obowiązuje 14-dniowa kwarantanna.

Wkrótce lotniska czeka kolejna zmiana. Od 26 października letni rozkład lotów zostanie zastąpiony przez zimowy. Obecnie z Szyman możemy polecieć do Londynu i Dortmundu oraz do Krakowa.

rch
Relacja Rozalii Chudzik

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto