31,5 mln złotych na opiekę medyczną i ratownictwo w regionie

17-10-2020

Na walkę z COVID-19 Samorząd Województwa przeznacza kwotę blisko 31,5 mln w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Środki te trafią do szpitali wojewódzkich, powiatowych, resortowych i klinicznych oraz ratownictwa medycznego. Sam projekt Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowe opiewa na 5 mln zł. Dzięki temu wsparciu WSPR zakupi m.in. cztery ambulanse wyposażone w respiratory, defibratory czy automatyczne urządzanie do kompresji klatki piersiowej w trakcie resuscytacji.

Podziel się ze znajomymi
31,5 mln złotych na Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy
31,5 mln złotych na Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy | pixabay

 Uruchomienie środków było możliwe dzięki elastycznemu podejściu Komisji Europejskiej do wydatkowania funduszy unijnych na przeciwdziałanie skutkom COVID-19.

W Zachodniopomorskiem z pomocy skorzysta docelowo 30 podmiotów. Przyznane środki pozwolą m.in. na refundację wydatków na środki ochrony osobistej, ale także wynagrodzenia czy zakup sprzętu. Obecnie placówki przystępują do zawierania umów, umożliwiających przekazanie niezbędnego dofinansowania. 

W poniedziałek, 19 października 2020 r. o godzinie 10 odbędzie się wideokonferencja z podmiotami, dla których sporządzono już umowy.

Środki dla opieki medycznej oraz ratownictwa medycznego zostały uruchomione z działania 7.7. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 obejmującego przedsięwzięcia związane z walką i zapobieganiem COVID-19. Za obsługę naboru wniosków odpowiadał Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Q

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto