Wizyty na nekropoliach nie warto odkładać do 1 listopada

26-10-2020

Episkopat zachęca, by odwiedzić groby bliskich w najbliższych dniach. Apel związany jest z nieustannie pogarszającą się sytuacją epidemiczną w naszym regionie.

Podziel się ze znajomymi
www.pixabay.com
www.pixabay.com
W związku ze zbliżającym się 1 listopada, kiedy miliony Polaków tradycyjnie nawiedzają groby swoich bliskich, przewodniczący Episkopatu zaapelował ‒ w tej nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem ‒ „o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości”. Pamięć o bliskich, którzy odeszli i modlitwę za nich możemy odmówić w domu – przekonuje o. Marcin Dusiński ze Zgromadzenia Ducha Św. w Bydgoszczy.

Mieszkańcy, którzy przebywają na kwarantannie oraz Ci, którzy w trosce o swoje zdrowie chcą w tym roku wyjątkowo pozostać w domach, mogą zapalić wirtualny znicz na 5 miejskich nekropoliach -do czego zachęca Marta Stachowiak, rzeczniczka UM Bydgoszczy.

Osoby, które jednak nie wyobrażają sobie obchodów Wszystkich Świętych bez tradycyjnego odwiedzenia grobów bliskich, mogą nawiedzać nekropolie już teraz, by uniknąć 1 listopada gromadzenia się w dużych skupiskach i tłoku w komunikacji publicznej. Choć jak co roku bydgoski zarząd dróg zapewnia ze W dniu Wszystkich Świętych na ulice Bydgoszczy wyjedzie cały dostępny tabor, a podróże będą bezpłatne. Również 31 października i 2 listopada komunikacja zostanie wzmocniona. Zmieni się też organizacja ruchu przy bydgoskich cmentarzach – zapowiada Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskich drogowców.

Ze szczegółami i częstotliwością kursowania poszczególnych linii można zapoznać się na stronie zarządu dróg.
Materiał Agaty Raczek

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto