Apel w kościołach: potrzebne osocze!

17-11-2020

O oddawanie osocza apelują księża w parafiach archidiecezji łódzkiej. Apel dotyczy osób, które przeszły już zakażenie wirusem Sars.

Podziel się ze znajomymi
Apel w kościołach: potrzebne osocze!
Apel w kościołach: potrzebne osocze!
Informację o potrzebie oddawania osocza odczytywał w łódzkiej katedrze proboszcz, ks. Ireneusz Kulesza.

Potrzebne jest wsparcie wszystkich, którzy przeszli już zakażenie wirusem Sars-CoV-2 poprzez oddawanie osocza. Każda osoba, która przeszła już zakażenie, po upływie 28 dni od ustąpienia objawów może zgłosić się telefonicznie do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, gdzie po zebraniu wywiadu medycznego, będzie zakwalifikowana do oddania osocza, niezależnie od tego, czy zakażenie przebiegało u niej łagodnie czy też wiązało się z wystąpieniem ostrego zespołu COVID-19.

Komunikat o osoczu trafił do kościołów diecezji po tym, jak taka prośba trafiła do abpa łódzkiego Grzegorza Rysia.

W tym tygodniu zwrócił się do mnie z prośbą, żeby te informacje przekazać we wszystkich parafiach, przewodniczący Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łodzi, pan Sebastian Bohuszewicz. I te informacje rzeczywiście przekazujemy we wszystkich parafiach. Na naszej stronie diecezjalnej będzie umieszczony list pana przewodniczącego, w tym liście jest podany telefon, dzięki któremu można się zarejestrować, jeśli chodzi o przekazywanie osocza.

W sprawie oddawania osocza zgłaszać się można do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej w Łodzi, tel. (42) 616-14-57.

POSŁUCHAJ:
Ks. Ireneusz Kulesza: potrzebne osocze
Abp Grzegorz Ryś: potrzebne osocze

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto