Kolejna podwyżka podatków

19-11-2020

Władze Warszawy znów sięgną do kieszeni mieszkańców. Tym razem stołeczni radni przegłosowali podwyżkę podatków od nieruchomości i środków transportowych.

Podziel się ze znajomymi
Pieniądze
Pieniądze | pixabay.com
Jak argumentują władze miasta, stan finansów stolicy jest coraz gorszy. Dlatego by ratować sytuację, władze miasta postanowiły sięgnąć do kieszeni mieszkańców i przedsiębiorców. Decyzją radnych, od przyszłego roku wzrosną stawki podatku od nieruchomości i środków transportowych.

Według projektu stawka podarku od nieruchomości wzrośnie prawie o 1 zł za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Podwyżka dotknie głównie właścicieli budynków zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej. Tu nowa stawka może wynieść 24,84 zł za 1 mkw. i będzie o 94 gr większa od tej obowiązującej obecnie.

Natomiast właściciele budynków mieszkalnych i mieszkań zapłacą 85 gr od 1 mkw. powierzchni użytkowej. To oznacza to wzrost daniny na poziomie 4 gr.

Natomiast właściciele ciągników siodłowych (tzw. tirów) będą zmuszeni zapłacić rocznie podatek w wysokości 2376 zł, to jest o 95 zł więcej niż obecnie.

Według szacunków, dzięki podwyżce podatków, miasto zarobi ok 35 milionów złotych.
Podatki/Łukasz Borowicz

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto