Pomoc dla branży gastronomicznej z regionu

19-11-2020

Będzie marszałkowskie wsparcie dla gastronomii. Samorząd województwa pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą na wsparcie tego sektora, który znalazł się w trudnej sytuacji w związku z zamknięciem restauracji i barów. Marszałek zapowiada wypłatę 3.000 zł miesięcznie na każdego pracownika gastronomii do czasu ponownego otwarcia lokali, ale to nie wszystko. Na jakie formy pomocy mogą liczyć jeszcze przedsiębiorcy z branży gastronomicznej?

Podziel się ze znajomymi
www.pixabay.com
www.pixabay.com
Samorząd województwa pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą na wsparcie restauracji, kawiarni i klubów, które znalazły się w dramatycznej sytuacji w wyniku lockdownu w pierwszej połowie roku i obecnych obostrzeń przeciwepidemicznych. Branża gastronomiczna już pod koniec października zwracała uwagę na problemy finansowe. Pracownicy restauracji organizowali protesty na ulicach, m.in. Bydgoszczy i Torunia.

Z przedstawicielami gastronomii, liderami ulicznych protestów spotkał się pod koniec ubiegłego tygodnia marszałek Piotr Całbecki, a teraz przedstawia plan, by przywrócić miejsca pracy osobom, które straciły stanowisko wskutek problemów finansowych spowodowanych zamknięciem restauracji. Marszałek zapowiada 3.000 zł. pomocy miesięcznie na każdego pracownika gastronomii do czasu ponownego otwarcia lokali.

Zespół pod przewodnictwem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, zajął się z kolei zredagowaniem uargumentowanego apelu do rządu RP o dedykowaną pomoc i odblokowanie branży, wypracowaniem najbardziej pomocnych w obecnej sytuacji narzędzi wsparcia, a także wypracowaniem formuły dialogu branży gastronomicznej z samorządami lokalnymi. W tym ostatnim przypadku chodzi o uwrażliwienie prezydentów miast, burmistrzów i wójtów na problemy gastronomii w obecnej sytuacji i możliwe wsparcie ze strony miast i gmin, np. w formie zawieszenia czynszów za lokale komunalne. Marta Stachowiak rzecznik UM Bydgoszczy przypomina mieszkańcom, że każdy z nas może wspierać branżę gastronomiczną zamawiając dania na wynos lub z dowozem.

Więcej w materiale poniżej.
Materiał Agaty Raczek

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto