Ogródki gastronomiczna tańsze także w 2021 roku

20-11-2020

Taką decyzję podjęli wczoraj (19.11) stołeczni radni. Chcą w ten sposób pomoc właścicielom lokali. Ci mają spore straty z powodu pandemii.

Podziel się ze znajomymi
Ogródki restauracji i kawiarni
Ogródki restauracji i kawiarni | fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Obniżka opłat wyniesie 75 procent od standardowej stawki dla ogródków gastronomicznych. Z kolei dla targowisk, pawilonów handlowych, kiosków szyldów, markiz, słupów ogłoszeniowych oraz gablot informacyjnych i reklamowych - 50 procent. Przedsiębiorcy bowiem muszą płacić tak zwaną opłatę za zajęcie pasa drogowego, w którego skład wchodzą też chodniki.

Ulga w opłacie to nie jedyna forma pomocy dla przedsiębiorców w Warszawie. Od początku stanu epidemii miasto stara się wspierać tych, którzy nie mogą zarabiać. Jeśli muszą zawiesić działalność lub sytuacja firmy się pogarsza z powodu koronawirusa - Stolica może obniżyć czynsz za lokal użytkowy jeśli należy on do miasta. Okres obniżki może obowiązywać przez cały czas epidemii, a nawet do 30 dni po zniesieniu ograniczeń, nakazów lub zakazów. Obniżki czynszu udzielono 3432 najemcom na łączną kwotę ponad 30 milionów złotych.
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto