Bezpieczniej przez Bartąg

20-11-2020

Mieszkańcy Bartąga mogą już wygodniej i bezpieczniej dojeżdżać do swoich domów – zakończył się remont ulicy Gietrzwałdzkiej.

Podziel się ze znajomymi
Zakończył się remont ulicy Gietrzwałdzkiej w Bartągu.
Zakończył się remont ulicy Gietrzwałdzkiej w Bartągu. | Powiat Olsztyński/PSD
– Inwestycje drogowe są priorytetem w strategii rozwoju Powiatu Olsztyńskiego, dlatego stanowią w naszym budżecie największą część wydatków inwestycyjnych. Kończące się modernizacje czy naprawa dróg to zawsze dobra wiadomość dla samorządu, a przede wszystkim mieszkańców, na których bezpieczeństwie i komforcie nam zależy – mówi Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński.

Inwestycja realizowana przez Powiat Olsztyński pod nazwą „Remont drogi powiatowej nr 1376N na odcinku ulicy Gietrzwałdzkiej w m. Bartąg od wiaduktu kolejowego do drogi powiatowej nr 1372N" trwała niecałe pół roku. Kosztowała prawie 950 tys. zł, z czego ponad 473 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugie tyle, jak tzw. wkład własny wyasygnowały po połowie przez Powiat i Gmina Stawiguda.

W ramach inwestycji na odcinku drogi o długości prawie półtora kilometra położona została nowa nawierzchnia, wyremontowano pobocza oraz wjazdy indywidualne. Prace objęły również roboty przygotowawcze i rozbiórkowe – m.in. wycinkę krzewów i stabilizację granic, a także roboty wykończeniowe, w tym profilowanie rowów. Dostosowane zostało też oznakowanie pionowe.

msz/Powiat Olsztyński

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto