Czy w Darłowie powstanie skrót dla pieszych i rowerzystów do Darłówka Zachodniego?

20-11-2020

Trwają konsultacje społeczne w tej sprawie.

Podziel się ze znajomymi
W Darłowie trwają konsultacje społeczne w sprawie budowy nowej ścieżki pieszo-rowerowej do Darłówka Zachodniego
W Darłowie trwają konsultacje społeczne w sprawie budowy nowej ścieżki pieszo-rowerowej do Darłówka Zachodniego | facebook/Arkadiusz Klimowicz
 Czy w Darłowie powstanie nowa trasa pieszo-rowerowa? Potrzeba wybudować tylko 500 metrów utwardzonej ścieżki i kładkę przez rzekę Grabową. Wzdłuż „dzikiego” brzegu kanału portowego prosto do nowego basenu rybackiego w Darłówku Zachodnim. W mieście trwają konsultacje społeczne w tej sprawie.

- Po pierwsze zyskalibyśmy malowniczy skrót z Darłowa do Darłówka Zachodniego, po drugie w ten sposób poprawilibyśmy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy teraz muszą korzystać z ul. Lotników morskich na której nie ma ścieżki rowerowej. W przyszłorocznym budżecie miasta zarezerwowałem środki na dokumentację techniczną tej nowej trasy. Jeśli pojawiły by się unijne środki, moglibyśmy wybudować ją w roku 2022 - powiedział Radiu Plus burmistrz Darłowa, Arkadiusz Klimowicz.

Większości mieszkańców Darłowa podoba się ten pomysł. Jeśli dojdzie do jego realizacji, miasto zyska nowy szlak pieszo-rowerowy, który znacznie skróci przemieszczanie się z Darłowa do Darłówka Zachodniego.

(Posłuchaj naszego rozmówcy)


Q
Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto