Skarga oddalona, spalarnia śmieci w Gdańsku powstaje

20-11-2020

Na początku tego tygodnia Wojewódzki Sąd Administracyjny w całości oddalił skargę na decyzję Wojewody Pomorskiego utrzymującą w mocy pozwolenie na budowę ekologicznej spalarni śmieci w Gdańsku. Skarga, złożyłona przez Towarzystwo na rzecz Ziemi z Oświęcimia, wpłynęła do sądu pod koniec czerwca tego roku.

Podziel się ze znajomymi
foto: pixabay.com
foto: pixabay.com
Z decyzją wydaną przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku nie zgadza się zaskarżający - Towarzystwo na rzecz Ziemi z Oświęcimia. Wykazało ono szereg zastrzeżeń dotyczących m.in.: daty ważności zgody wydanej przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, zgłoszonych kosztów realizacji inwestycji (które wzrastają) oraz sposobu ich finansowania, jak i aspektów technicznych - np. podłoża, na którym ma być budowana spalarnia.

Port Czystej Energii w Gdańsku, który realizuje inwestycje, uważa wyrok Sądu za właściwy a skargę Towarzystwa na rzecz Ziemi w Oświęcimiu - za niezgodny z rzeczywistością. Prace przygotowujące teren pod budowę spalarni trwają od lipca. Obecnie rusza budowa obiektu, następnie w planie jest podłączenie odpowiednich instalacji. Zakończenie budowy obiektu jest planowane na połowę 2023 roku, a rozruch ma się zakończyć na koniec tego roku.

Towarzystwo na rzecz Ziemi z Oświęcimia zapowiada złożenie wniosku do Najwyższego Sądu Administracyjnego, jednak zgodnie ze stanowiskiem Portu Czystej Energii, nie wpłynie to na terminowość planowanych prac.
Skarga oddalona, spalarnia śmieci w Gdańsku powstaje

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto