Krakowskie uczelnie szykują się do programu szczepień przeciwko COVID 19

11-01-2021

Uniwersytet Jagielloński szykuje się do szczepienia wykładowców. Chętnych na przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 jest niecałe 40 procent pracowników uczelni. Przygotowania rozpoczęła też Akademia Górniczo Hutnicza.

Podziel się ze znajomymi
Korytarze Collegium Novum
Korytarze Collegium Novum | Kuba Paduch
Jak zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia, w  pierwszej grupie szczepień na COVID 19 znajdą się między innymi nauczyciele akademiccy. Krakowskie uczelnie już sondują ilu pracowników chciałoby się zaszczepić. Wśród kadry UJ chętnych jest niecałe 40 procent.

- Mamy 3250 studentów kierunków medycznych, ponad 1000 osób z administracji pracujących w Collegium Medicum i 2,5 tysiąca osób zapisanych z naszej "starej" części uniwersytetu można powiedzieć. W sumie daje to liczbę 6750 osób - mówi rzecznik UJ Adrian Ochalik.

UJ podkreśla, że zapisy  potrwają do 13 stycznia, więc liczba na pewno wzrośnie. Przygotowania rozpoczęła też Akademia Górniczo-Hutnicza. Do zapisów użyje systemu, którego wcześniej użyła przy testach przesiewowych.

- Ten system bardzo dobrze się sprawdził. Dzięki niemu nasi pracownicy mogli otrzymać dokładne informacje o konkretnym dniu i godzinie badania. Jesteśmy przekonani, że w sytuacji, kiedy szczepienia będą uruchomione, będziemy mogli wówczas ten system ponownie sprawnie wykorzystać - mówi Anna Żmuda-Muszyńska z AGH.

Wciąż nic nie wiadomo na temat szczepień studentów innych niż z kierunków medycznych. Zapisy na szczepienia dla nauczycieli w ramach służby zdrowia mają ruszyć 15 stycznia. Pierwsze szczepienia z kolei 10 dni później.
Posłuchaj materiału Kuby Paducha

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto