Darmowa komunikacja miejska w Krakowie. Znów fatalna jakość powietrza.

11-01-2021

11 stycznia w Krakowie miejska komunikacja będzie darmowa. Wszystko przez fatalną jakość powietrza w Stolicy Małopolski. Normy przekroczone są o kilkaset procent. Na obrzeżach miasta sytuacja jest jeszcze gorsza.

Podziel się ze znajomymi
Komunikacja miejska w Krakowie w Sylwestra 2020 i Nowy Rok. Jak pojadą autobusy i tramwaj
Komunikacja miejska w Krakowie w Sylwestra 2020 i Nowy Rok. Jak pojadą autobusy i tramwaj | Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie
Ze względu na przekroczenie średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10 Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie bezpłatnej komunikacji w poniedziałek, 11 stycznia, od godz. 0.00 do godz. 24.00, dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Krakowie. - podały władze miasta

Faktycznie powietrze w Krakowie nie napawa dziś optymizmem. W Krakowie najgorzej jest m.in. na ul. Armii Krajowej, na Czerwonych Makach, czy na ul. Tynieckiej (normy przekroczone ponad 500 proc. Gorzej sytuacja przedstawia się wokół stolicy Małopolski. W Rzozowie mamy normy przekroczone prawie o 1000 proc., w Dąbrowie Szlacheckiej o ponad 2000 proc.!

Magistrat przypomina, że osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza: dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, osoby starsze i w podeszłym wieku powinny unikać wychodzenia z domu.
Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto