Powstała pierwsza "wzorcowa" witryna sklepu w Nowej Hucie

12-01-2021

Huta Stylu to wzór dla innych właścicieli sklepów. Chodzi o witrynę sklepu z ubraniami na terenie osiedla Szklane Domy. To pierwszy szyld stworzony zgodnie z zasadami Parku Kulturowego Nowa Huta. Wzorcowa witryna powstała w ramach projektu "Szyldy w Nowej Hucie. Przewodnik dobrych praktyk".

Podziel się ze znajomymi
Nowa Huta stylu
Nowa Huta stylu | Łukasz Miłoszewski
- Jest to akcja, która ma pomóc przedsiębiorcom zrozumieć nowe przepisy. Każdy prowadzący tutaj biznes boi się cokolwiek ruszyć, bo wydaje się, że nic nie wolno. Chcemy pokazać, że nie jesteśmy skansenem i w łatwy sposób możemy uczynić naszą przestrzeń bardziej estetyczną i zachęcającą do zrobienia zakupów - mówi Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz z Funduszu Partnerstwa.

Park Kulturowy w najstarszej części Nowej Huty obowiązuje od 29 listopada ubiegłego roku. Od tego momentu wszystkie nowe tablice reklamowe muszą być zgodne zapisami uchwały. Istniejące już szyldy i reklamy powinny zostać dostosowane do nowych zasad do maja tego roku.

- Zachęcam wszystkich przedsiębiorców do jak najszybszej zmiany. Klienci teraz bardzo sobie chwalą sklep, mówią, że nie ma takiego drugiego i czują, że przychodzą jak do butiku - mówi Jolanta Kozioł, właścicielka sklepu Huta Stylu.

W ramach programu odbyła się też seria spotkań edukacyjnych z właścicielami sklepów. Ich efektem jest spisany przewodnik dla przedsiębiorców zawierający wskazówki jak dostosować witryny sklepów do nowych regulacji prawnych.
Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto