Krakowska restauracja otwiera się mimo obostrzeń. W trakcie pandemii dostali 5000 zł wsparcia. "To żart z Nas i ekipy"

12-01-2021

Krakowska restauracja "Wesołe Gary" ma dość obowiązujących obostrzeń i postanawia wznowić swoją działalność. Jak czytamy na Facebooku, lokal zostanie ponownie otwarty w środę, 13 stycznia. Będzie go można odwiedzić, ale pod pewnymi warunkami.

Podziel się ze znajomymi
Restauracja
Restauracja | Pixabay
Przypomnijmy, że restauracje zostały zamknięte pod koniec października. Od tego momentu mogą oferować tylko jedzenie na wynos. Kiedy restauracje, puby i kawiarnie znów zostaną otwarte? Tego nie wiadomo. Obecne obostrzenia zostały przedłużone do 31 stycznia. Jednak wśród osób pracujących w gastronomii słychać pogłoski, że restauracje działalność mogą wznowić nawet dopiero na przełomie marca i kwietnia. To najbardziej pesymistyczny scenariusz.

Sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć krakowska restauracja "Wesoły Gary". Jak czytamy na jej profilu na Facebooku, lokal zostanie ponownie otwarty w środę, 13 stycznia. Wszystko oczywiście w reżimie sanitarnym.

W tym momencie brnąc w paszczę lwa, nie mamy już nic do stracenia, musimy walczyć. Jeśli nie, stracimy nasz ukochany lokal i prace. Staraliśmy się przez ten cały czas utrzymać Naszą ekipę jak i całą restaurację, lecz już nas nie stać, aby dokładać tydzień w tydzień oszczędności naszego życia - co mieliśmy, już daliśmy, dłużej nie wytrzymamy. Z każdej strony mamy zobowiązania, które narastają - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

Jak podkreślają właściciele, przez cały okres trwania pandemii, od rządzących dostali jedynie... 5000 zł wsparcia.

- Uważamy, że to żart z Nas i naszej ekipy, a nie wsparcie dla przedsiębiorców, które tak dumnie ogłaszane jest w mediach - dodają.

Jedynym warunkiem, by zjeść w restauracji, jest dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Więcej informacji nas stronie lokalu https://www.facebook.com/wesolegary

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto