Trzy firmy chcą przebudować skrzyżowanie w Wilanowie

13-01-2021

To u zbiegu alei Wilanowskiej z ulicą Kosiarzy. Ma tam powstać połączenie z ulica Sarmacką. Poprzedni przetarg się nie udał.

Podziel się ze znajomymi
Skrzyżowanie alei Wilanowskiej z ulicą Sarmacka w Wilanowie
Skrzyżowanie alei Wilanowskiej z ulicą Sarmacka w Wilanowie | fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Zarząd Dróg Miejskich w pierwszym podejściu do przebudowy poniósł klęską - przetarg się nie udał. Dlatego trzeba był rozpisać drugi. Tym razem zgłosiły się trzy firmy, a drogowcy już sprawdzają oferty. Są poniżej budżetu więc jeśli nie będzie problemów formalnych - powinni szybko wybrać wykonawcę. Oferty opiewają na kwoty od 2 milionów 463 tysięcy złotych do 2 milionów 532 tysięcy. Gdy przetarg zostanie rozstrzygnięty zgodnie z harmonogramem - jeszcze wiosną kierowcy w tym miejscu Wilanowa dostaną wygodne połączenie.

Na razie do alei Wilanowskiej z ulicy Sarmackiej trzeba jeździć naokoło - przez Oś Królewską do alei Rzeczypospolitej albo do Kieślowskiego. Po przebudowie skrzyżowania alei Wilanowskiej i Kosiarzy oraz włączeniu w to miejsce przedłużanej przez dewelopera ulicy Sarmackiej - będzie można do głównej arterii dojechać szybko i skręcić w nią w każdą ze stron. Wykonawca przebuduje także sygnalizację świetlną. Światła staną się nowocześniejsze – będą działać w akomodacji i zostaną wyposażone w detekcję ruchu. Skrzyżowanie będzie miało osygnalizowane przejścia dla pieszych z każdej strony – dziś zebry brakuje od wschodu. Każde z nich będzie miało pośrodku azyl, zostanie wyposażone w płyty z wypustkami dla osób niedowidzących.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto