Jak zadbać o auto w mroźne dni?

14-01-2021

Kilkanaście na minusie ma być tej nocy w weekend tyle ma być nawet w ciągu dnia. Gdy chwyci duży mróz, auto wymaga szczególnego traktowania.

Podziel się ze znajomymi
Warto zadbać o samochód zimą
Warto zadbać o samochód zimą | archiwum
Gdy śnieg zaskrzypi pod butami o czym kierowca musi pamiętać zimą by jego samochód nie zaskrzypiał? Podpowiada mechanik samochodowy w jednym z lubelskich warsztatów, Tomasz Borowiec.

- Lepiej po zgaszeniu zostawiać auto na biegu niż na hamulcu ręcznym, bo ten może przymarznąć. Przed uruchomieniem wycieraczek sprawdźmy czy nie są przymarznięte do szyby. Po odpaleniu lepiej poczekać 5-10 sekund, by olej dotarł wszędzie i nie przegazowywać, ponieważ może to nie najlepiej skończyć się dla silnika. Konieczne przy takiej pogodzie są opony zimowe w dobrym stanie, nie starsze niż 5 lat.  Do tego obowiązkowo zimowy płyn do spryskiwaczy.

Kierowca o tej porze roku powinien pamiętać nie tylko o odśnieżeniu pojazdu i pozbyciu się lodu z szyb. Warto mieć też pod ręką odmrażacz do szyb i zamków. To ułatwi dostanie się do pojazdu i sprawne wyruszenie w trasę. Ze wspomnianych porad zmotoryzowani być może skorzystają już w jutro rano (w piątek 15.01). Synoptycy zapowiadają nocą ponad 10-cio stopniowy mróz.

Materiał: Maciej Kurek
Zimowe porady dla kierowców

Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto