Czy wejście na molo w Kołobrzegu będzie znowu płatne?

27-01-2021

Miasto pracuje nad uszczelnieniem systemu pobierania opłaty uzdrowiskowej i jest to powiązane z opłatą za wstęp na molo.

Podziel się ze znajomymi
Molo w Kołobrzegu
Molo w Kołobrzegu
Miasto Kołobrzeg testuje nową aplikację dla obiektów noclegowych, która ma uszczelnić system pobierania opłaty uzdrowiskowej. Dla turystów, którzy opłatę uiszczą spacer po kołobrzeskim molo ma być bezpłatny. -Chcemy osiągnąć taki efekt, żeby turyści wiedząc, że opłacając, opłatę uzdrowiskową mają z tego tytułu wymierne korzyści, w związku z tym nasze przychody z opłaty uzdrowiskowej wzrosną- mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prezydent Kołobrzegu. Opłata uzdrowiskowa w Kołobrzegu wynosi 4,40 zł za dobę i ostatni raz została podniesiona dwa lata temu.

Bezpłatny wstęp na molo mają mieć także mieszkańcy Kołobrzegu, posiadający Kartę Mieszkańca. To nie podoba się m. in. radnemu Krzysztofowi Plewce. -Powinno być bezpłatne molo dla wszystkich mieszkańców, bez podziałów. Jeśli jest potrzeba w tej chwili, żeby molo było płatne ja będę głosował za, ale mieszkańcy mają być traktowani na równi.

Radna Renata Brączyk także widzi w takim posunięciu podział mieszkańców Kołobrzegu, a także dyskryminację mieszkańców sąsiednich miejscowości i gmin. -Mieszkańcy Gościna, Dygowa, czy innych okolicznych miejscowości mają istotny wpływ na rozwój Kołobrzegu, pracują tutaj i płacą podatki, dlaczego mają być pozbawieni korzystania z takich dobrodziejstw miasta, jak np. bezpłatny wstęp na molo? Jeśli będzie wprowadzony projekt uchwały przez Panią Prezydent podejrzewam, że dyskusja będzie bardzo owocna i kontrowersyjna. Niech nam Pani Prezydent odpowie dlaczego molo ma być płatne, jakie są kalkulacje?- mówi radna Brączyk.

-W tej kadencji, co nie zdarzało się w poprzednich, mamy deficyt na wydatkach bieżących, i to kilkanaście milionów złotych, stąd pewnie chęć wprowadzenia opłaty za wejście na molo, by ten deficyt minimalizować. Wątek pojawił się na posiedzeniu komisji budżetowo- gospodarczej. Komisja jeszcze nie zajęła stanowiska. Poprosiliśmy Panią Prezydent o kilka wyliczeń- powiedział radny Jacek Woźniak.

Opłata za wstęp na molo w Kołobrzegu ostatni raz była pobierana w 2015 roku. Cena biletu normalnego wynosiła 2 zł, a ulgowego 1 zł. Opłata była pobierana tylko w sezonie letnim i wniosła do budżetu Kołobrzegu około 300 tys. zł. Dodajmy, że bezpłatne toalety i wstęp na molo wyróżnia Kołobrzeg na tle innych nadmorskich kurortów podobnej wielkości.

M. W-M.
Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy Prezydent Kołobrzegu
Radny Krzysztof Plewko i radna Renata Brączyk
Radny Jacek Woźniak

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto