Dziurawy Koszalin

27-01-2021

Ilość dziur i ubytków w koszalińskich ulicach - rekordowa.

Podziel się ze znajomymi
Koszalińskie ulice wyglądają jak ser szwajcarski.
Koszalińskie ulice wyglądają jak ser szwajcarski. | Materiały prasowe
Natychmiastowego załatania dziur w ulicach i zwiększenia budżetu na utrzymanie dróg w mieście chcą od prezydenta Koszalina radni Koalicji Obywatelskiej. W środę przy dziurawej, jak ser szwajcarski ulicy Traugutta zorganizowali konferencję prasową.

- Od czterech lat prowadzę akcję "Zgłoś dziurę". Co roku otrzymywałem od mieszkańców Koszalina ok. 70 zgłoszeń o ubytkach w jezdni, a kilka dni po rozpoczęciu tegorocznej edycji akcji, mam już prawie 50 zgłoszeń od rozzłoszczonych kierowców. Całą dokumentację przekażę do Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie - powiedział Radiu Plus miejski radny z Koalicji Obywatelskiej, Jakub Kowalik.

- Jadąc dzisiaj prostą 3-kilometrową drogą doliczyłem się kilkudziesięciu dziur w jezdni, a w całym mieście są ich tysiące. Budżet zaplanowany na doraźne remonty koszalińskich ulic w tym roku jest naprawdę śmieszny. Domagamy się od prezydenta Koszalina, Piotra Jedlińskiego powiększenia tego budżetu - mówił z kolei inny radny KO, Tomasz Bernacki.

Przypominamy, że jeśli w wyniku wjechania w dziurę uszkodzimy samochód – możemy żądać zadośćuczynienia od Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie. Należy pamiętać o zrobieniu stosownych zdjęć miejsca uszkodzenia. Dobrze jest też mieć świadków zdarzenia. Tymczasem czekając na naprawy ubytków w jezdniach, bądźmy w czasie jazdy bardzo ostrożni.

(Posłuchaj naszych rozmówców)

Q
Jakub Kowalik, koszaliński radny KO
Tomasz Bernacki, koszaliński radny KO

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto