Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie podsumowuje 2020 rok

27-01-2021

Miniony rok rekordowym pod względem pozyskanych dofinansowań kulturalnych dla Miejskiego Ośrodka Kultury. Mimo trudności wynikających z ograniczeń spowodowanych pandemią, udało się pozyskać rekordową kwotę środków zewnętrznych w wysokości ponad 200 tysięcy złotych.

Podziel się ze znajomymi
Fot. MOK Gniezno
Fot. MOK Gniezno
2020 rok okazał się być czasem niezwykle dynamicznym i zaskakującym. Jak podkreśla dyrektor MOK Dariusz Pilak: – „bardzo szybko i sprawnie udało nam się dostosować do tej nowej rzeczywistości, traktując to jako nowe wyzwanie, nowe możliwości, nowe, bezcenne doświadczenie.” Dzięki temu, mimo trudności, udało się pozyskać rekordową kwotę środków zewnętrznych
w wysokości ponad 213 tysięcy złotych. Co warto podkreślić, dotacje pochodziły nie tylko ze środków publicznych, ale także prywatnych.
 
Mimo pandemii, udało się zrealizować prawie wszystkie założenia. 
Aż 5 na 6 projektów odbyło się w realu i wzięło w nich udział ponad 8200 uczestników. Łącznie odbyło się około 220 wydarzeń (w tym warsztaty m.in. kulinarne, fotograficzne wraz z wernisażem, teatralne, sensoplastyka, taniec na wózkach, rękodzieło, muzykoterapia, a także spektakle, wystawy, koncerty, gra miejska, seminarium). Z kolei prawie 70 materiałów udostępnionych zostało on-line i wśród nich również pojawiały się warsztaty, koncerty, tutoriale, filmy i spektakle. 

Więcej o tym w materiale Joanny Kubickiej.
 
Materiał przygotowała Joanna Kubicka

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto