Drogowa ofensywa w Lubuskiem

18-02-2021

Do końca 2029 roku na inwestycje poprawiające infrastrukturę drogową w naszym regionie ma pójść 1,5 miliarda złotych. W planach są m.in. budowy sześciu nowych obwodnic i modernizacje już istniejących dróg krajowych.

Podziel się ze znajomymi
S3
S3 | fot. Kamil Lewera
Inwestycje drogowe nie tylko poprawiają komfort podróżowania, ale również są jednym z głównych motorów napędowych naszej gospodarki. Do końca 2029 roku lubuski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad chce zainwestować w lubuskie drogi 1,5 miliarda złotych.

- Budowy i remonty dróg krajowych mają niezwykle istotny wpływ na rozwój naszego regionu – podkreśla z kolei wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Jedną z pierwszych dużych inwestycji drogowych będzie budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich. 7-kilometrowy odcinek drogi zrealizuje firma COLAS Polska za 78 mln złotych.

Na obwodnicę czeka również Kostrzyn nad Odrą. Prace są na bardzo zaawansowanym etapie. Droga ma rozładować ruch w kierunku północnym i zachodnim oraz dać większy dostęp do strefy ekonomicznej oraz do przejścia granicznego z Niemcami. Miasto liczy również na remont mostu.

Dodam tylko, że w 2023 roku ma się zakończyć budowa 70-kilometrowego odcinka autostrady A18. To spowoduje, że w Lubuskiem będzie już wtedy komplet dróg ekspresowych i autostrad.
 
Więcej o planach inwestycyjnych w materiale Kamila Lewery

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto