Ma na koncie kilkanaście kradzieży z włamaniem w centrum Warszawy

22-02-2021

60-latek wpadł na gorącym uczynku. Ujęli go policjanci ze Śródmieścia. To znany mundurowym recydywista.

Podziel się ze znajomymi
Narzędzia zabezpieczone przy sprawcy
Narzędzia zabezpieczone przy sprawcy | fot. Komenda Stołeczna Policji

Mężczyzna około 2:40 w nocy próbował dostać się do sklepu przy ulicy Karmelickiej. Był jednak pod czujnym okiem mundurowych, którzy błyskawicznie go obezwładnili i zatrzymali. Jak się okazało - 60-latek miał przy sobie sporo przedmiotów, których używał do włamań. Sam przyznał to funkcjonariuszom. Ci zaś obserwowali go, bo ostatnio włamań i kradzieży ze sklepów i lokali usługowych w centrum Warszawy przybywało. Ujęty na gorącym uczynku mężczyzna był jednym z wytypowanych podejrzanych.

Postępowanie sprawcy za każdym razem wyglądało niemal tak samo. Najpierw obserwował sklepy i lokale. Sprawdzał je pod kątem zabezpieczeń. Unikał miejsc, które miały alarmy. Wybierał te z tradycyjnymi zamkami mechanicznymi. Działał nocami na przełomie stycznia i lutego. Najpierw zostawiał w zaroślach narzędzia, a potem pod osłoną nocy zabierał je stamtąd i udawał się na włam. Wchodził do środka z reklamówką po butach i w kominiarce na twarzy. Szukał kasetek i szuflad z gotówką. Zabierał pieniądze i wracał do domu.

Według ustaleń mundurowych - na konice zatrzymanego jest co najmniej 12 takich przestępstw. Z każdego z nich wzbogacał się o około tysiąc złotych. Usłyszał już zarzuty i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Mężczyzna jest znanym wymiarowi sprawiedliwości recydywistą - dotychczas za kratkami za włamania spędził już ponad 20 lat.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto