Archidiecezja warmińska zyskała nowych akolitów

22-02-2021

Akolitami zostało 5 kleryków oraz jedna osoba świecka. Tej posługi udzielił im ks. bp Janusz Ostrowski podczas uroczystej mszy świętej w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie.

Podziel się ze znajomymi
Archidiecezja warmińska zyskała nowych akolitów
Archidiecezja warmińska zyskała nowych akolitów | archwarmia.pl
- Akolitat jest posługą ołtarza. Posługą przy sakramencie Eucharystii. Oczywiście akolici nie sprawują sakramentu Eucharystii, ale posługują przy przygotowaniu tejże liturgii, jak i również mogą udzielać sakramentu Komunii Świętej przede wszystkim osobom chorym, potrzebującym, gdzie trzeba pójść odwiedzić człowieka i zanieść mu Chrystusa w Najświętszym Sakramencie – wyjaśnia ks. bp Janusz Ostrowski.

Akolitami mogą być nie tylko mężczyźni przygotowujący się do kapłaństwa, ale także osoby świeckie. Zarówno mężczyźni jak i kobiety.

- Już nigdy nie będzie się mieć w rękach nic świętszego. To także takie zobowiązanie, że życie powinno wyglądać troszeczkę inaczej i bliskość przy ołtarzu z tym się jak najbardziej wiąże – mówi Adam Kowalski nowy akolita.

Pan Adam Kowalski zdecydował się zostać akolitą jako osoba świecka. W miniony weekend posługę akolitatu przyjęło także 5 alumnów. Wcześniej odbyli oni rekolekcje wielkopostne, które pomogły im przygotować się do nowego zadania.

Posługę akolitatu przyjęli klerycy: Bartosz Budny, Krzysztof Dzikowski, Patryk Michalski, Krzysztof Wołoszyn i Wojciech Wrąbel oraz Adam Kowalski, który na co dzień służy również jako organista w Sanktuarium w Świętej Lipce.

rch
Relacja Rozalii Chudzik

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto