Co dalej z torami WKD?

22-02-2021

Wielkimi krokami zbliża się remont linii średnicowej wzdłuż al. Jerozolimskich. Przy tej okazji powraca pytanie, czy zgodnie z zapowiedziami sprzed 2 lat, uda się przy tej okazji przedłużyć tory Warszawskiej Kolei Dojazdowej w okolice Metra Centrum?

Podziel się ze znajomymi
Pociąg WKD
Pociąg WKD | fot. WKD
W 2019roku kolejarze zaprezentowali harmonogram remontu linii średnicowej. Przy tej okazji Andrzej Bittel z ministerstwa infrastruktury przedstawił pomysł, by wydłużyć tory WKD w okolice stacji Warszawa Śródmieście. Dzięki temu, można by tam stworzyć wygodny węzeł przesiadkowy. Ale korzyści dla pasażerów byłoby znacznie więcej. Dzięki przedłużeniu torów i wybudowaniu nowej stacji, można by też zwiększyć przepustowość linii.

I chociaż zalet tego rozwiązania jest wiele, wszystko wskazuje na to, że nie wyjdzie on poza sferę planów. Jak przyznaje Warszawska Kolej Dojazdowa, na inwestycję nie ma obecnie funduszy. Poza tym, prace mogą utrudniać liczne kolizje na trasie prowadzenia torów oraz kwestie własności gruntów przez które by przechodziła inwestycja. Wszystko zatem wskazuje na to, że mimo iż nadarza się ku temu świetna okazja, na atrakcyjne połączenie WKD z wygodnym węzłem przesiadkowym przyjdzie pasażerom jeszcze długo poczekać.
WKD/Łukasz Borowicz

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto