Szkoły ponadpodstawowe szykują się do rekrutacji

23-02-2021

Pandemia trwa w najlepsze, a nauczanie nadal jest zdalne. To nie oznacza jednak, że placówki nie myślą o przyszłości. Muszą przeprowadzić nabór uczniów na nowy rok szkolny.

Podziel się ze znajomymi
Szkoła
Szkoła
W dobie COVID-19 niemal nic nie jest takie jak w czasach przed koronawirusem. Szkoły nie mogą zaprezentować swojej oferty na stacjonarnych targach czy podczas dni otwartych. Takie targi w sieci będą 26 i 27 marca. To zupełnie zmienia postrzeganie placówek i ogranicza kontakt z potencjalnymi kandydatami. Poradzić na to jednak w obecnej sytuacji nic nie można. Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze. Przed kończącymi podstawówkę - stoi zaś bardzo ważny, choć nieco utrudniony wybór dalszej drogi w nauce.

Zgodnie z terminarzem podanym przez ministerstwo edukacji - wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej będzie można składać od 17 maja do 21 czerwca. W szkołach, gdzie obowiązuje sprawdzian uzdolnień naukowych - od 17 do 31 maja. Od 1 do 14 czerwca w stołecznych szkołach przeprowadzane będą owe sprawdziany, a ich terminy wyznaczą dyrektorzy placówek. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie można dołączyć do wniosku od 25 czerwca do 14 lipca. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 22 lipca, a listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych - 2 sierpnia. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 3 sierpnia.

Warszawskie szkoły ponadpodstawowe na rok szkolny 2021/2022 przygotowały około 21 tysięcy miejsc. Najwięcej, bo aż 13 803, przygotowały licea ogólnokształcące, technika – 5968, a branżowe szkoły I stopnia – 1198 miejsc.Kandydaci będą mogli złożyć wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej po zalogowaniu się na stronie: warszawa.edu.com.pl. Ósmoklasiści ze szkół prowadzonych przez stolicę zalogują się loginami i hasłami, które otrzymają w swojej szkole podstawowej. Uczniowie z innych szkół i miejscowości będą musieli samodzielnie założyć konto.

Wydrukowany i podpisany wniosek kandydat będzie składał w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów. Można będzie to zrobić osobiście, przesłać skany mailem lub złożyć bezpośrednio w systemie elektronicznego naboru.
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto