Komunikacja w gminie Konstancin-Jeziorna wraca do normy

23-02-2021

W poniedziałek (1.03) na trasy wrócą linie lokalne. To możliwe dzięki podpisanej umowie z przewoźnikiem. Od stycznia nowy kontrakt wstrzymywało zaskarżenie wyniku przetargu.

Podziel się ze znajomymi
Linie lokalne WTP
Linie lokalne WTP | fot. Warszawski Transport Publiczny
Jeden z przewoźników, który nie wygrał w postępowaniu zgłosił skargę do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta jednak odrzuciła odwołanie i Zarząd Transportu Miejskiego mógł wreszcie podpisać umowę z nowym przewoźnikiem. To sprawi, że 1 marca na drogi w gminie Konstancin-Jeziorna wrócą autobusy linii lokalnych: L14, L15, L16, L21 i L42. Od momentu impasu pasażerowie nie pozostali jednak bez komunikacji. ZTM uruchomił bowiem linię zastępczą Z14. Ta po raz ostatni wyjedzie na trasę w niedzielę (28.02).

Autobusy linii lokalnych muszą być wyposażone w częściowo niską podłogę, wyświetlacze i nie mogą być starsze niż z 2012 roku. Każdy pojazd jest certyfikowany przez ZTM. Autobusy pomalowane są na niebiesko, dzięki czemu są łatwo rozpoznawalne. ZTM wymaga również, żeby kierowcy byli zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Linie lokalne są współfinansowane przez samorządy, które uczestniczą w wyznaczaniu ich tras. Rozkłady linii L są synchronizowane z godzinami odjazdu innych autobusów. Liniami oznaczonymi literą „L” można podróżować na podstawie biletów emitowanych przez przewoźników. Honorowane są również bilety ZTM: 90-dniowe, 30-dniowe, dobowe, 3-dniowe, weekendowe, weekendowe grupowe, bilet seniora, bilety dla dzieci z rodzin posiadających troje dzieci oraz wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto