Czas na rozliczenie się z fiskusem

23-02-2021

Początek nowego roku to czas kiedy rozliczamy się z Urzędem Skarbowym. Z fiskusem możemy rozliczyć się w miejscu naszego zamieszkania. To może nam przynieść sporo profitów.

Podziel się ze znajomymi
Trwa okres rozliczeń z Fiskusem
Trwa okres rozliczeń z Fiskusem
Z fiskusem należy się rozliczyć do końca kwietnia. Przekroczenie tego terminu nie w każdym przypadku grozi karą, ponieważ formularze PIT-37 oraz PIT-38 zostaną zatwierdzone automatyczne z końcem kwietnia.

Co równie istotne, dla rozliczeń podatku PIT nie jest ważne miejsce zameldowania, lecz miejsce zamieszkania podatnika.

Najlepiej jest złożyć deklarację podatkową np. w miejscowości w której się pracuje, a nie w miejscowości, w której jest się zameldowanym. To może przynieść nam sporo profitów.

Wypełniając PIT warto również pamiętać o przekazaniu 1 procenta naszego podatku z deklaracji rocznej na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego.

W ten sposób nic nie tracimy, ale możemy pomóc tym, z którymi na co dzień się spotykamy. W samym tylko Gorzowie jest około 40 takich organizacji pożytku publicznego. Do przekazania 1 procenta podatku zachęca m.in. diecezjalna Caritas. W 2019 roku organizacja uzbierała w ten sposób prawie 660 tysięcy złotych.

Pamiętajmy jednak, że to my sami możemy zdecydować komu przekazać 1 procent naszego podatku. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie internetowej www.ngo.pl
 
Ruszył czas rozliczania się z Urzędem Skarbowym. O szczegółach Kamil Lewera.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto