Przy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej powstaje taras

23-02-2021

Za oknami czytelni głównej powstaje atrakcyjna przestrzeń kulturalna. Miejsce, w którym będzie można poczytać i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

Podziel się ze znajomymi
Za oknami czytelni głównej KBP powstaje Kulturalne miejsce spotkań „Pod Bookiem”
Za oknami czytelni głównej KBP powstaje Kulturalne miejsce spotkań „Pod Bookiem” | red. MW-M
 Rozpoczęły się prace związane z budową tarasu przy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Za oknami czytelni głównej powstaje miejsce na wzór tego z lat 70. i 80. To właśnie zdjęcie z tego okresu zainspirowało dwie pracownice KBP do złożenia w Koszalińskim Budżecie Obywatelskim 2019 projektu pod nazwą Kulturalne miejsce spotkań „Pod Bookiem”. Projekt budowy tarasu był jednym z trzech zadań, które zdobyły najwięcej głosów mieszkańców. - Po trudnym roku 2020 udało nam się rozpocząć budowę tarasu, obecnie trwają prace ziemne- mówi Dariusz Pawlikowski, dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Taras przy bibliotece ma być atrakcyjną przestrzenią kulturalną, w której będzie można nie tylko poczytać książki i czasopisma wypożyczone z czytelni Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, czy napić się kawy, ale też wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. Plany biblioteki są ambitne. -Na tarasie planujemy organizować spotkania literackie, a oprócz tego projekcje filmowe i mini koncerty, zakupimy potrzebny do tego sprzęt projekcyjny i nagłośnienie - mówi dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Taras powinien być gotowy do końca maja. Kosz jego budowy i potrzebnych działań modernizacyjnych przy KBP to ponad 460 tys. zł.

M. W-M.
Dariusz Pawlikowski, dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto