Organizacje czekają na 1%

23-02-2021

Przekaż 1% podatku gnieźnieńskim organizacjom pożytku publicznego. Apeluje o to Urząd Miejski. Badania pokazują, że wciąż zaledwie połowa Polaków korzysta z możliwości przekazania pieniędzy na cele charytatywne.

Podziel się ze znajomymi
1% dla lokalnych OPP
1% dla lokalnych OPP
Wykaz fundacji i stowarzyszeń znajdziecie na stronie 1procent.gniezno.eu. Przekazanie 1% jest bardzo proste! Nie trzeba robić przelewów, drukować potwierdzeń wpłaty, dołączać ich do zeznania podatkowego. Wystarczy zalogować się na stronie podatki.gov.pl. Usługa automatycznie wskazuje tę OPP, która w ubiegłym roku otrzymała od nas 1% podatku. Jeżeli nie, łatwo można ją wybrać z listy.
Dlaczego warto przekazać 1%? Można w ten sposób zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności, nic to nie kosztuje, jest to proste i wygodne. Dajemy tym sposobem dobry przykład innym i wpieramy społeczeństwo obywatelskie. Warto przy tym pomyśleć o naszych lokalnych organizacjach pozarządowych: gnieźnieńskich stowarzyszeniach i fundacjach.
Miasto Gniezno przystąpiło do projektu „Działaj lokalnie”. Jego autorem jest Instytut Wspierania Organizacji Pozarządowych. Chodzi o to by rozliczać się w miejscu zamieszkania, a nie zameldowania. Część podatków wraca bowiem do miejskiej kasy. A więcej pieniędzy w miejskiej kasie to więcej pieniędzy na inwestycje w drogi, place zabaw czy parki.
O szczegółach Justyna Malińska

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto