Nie dla bloków nad Jeziorem Winiary

23-02-2021

W Starym Ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Spokojnej. Zakłada on m.in. powstanie zabudowy wielorodzinnej z częścią usługową. Okoliczni mieszkańcy stanowczo się temu przeciwiają.

Podziel się ze znajomymi
Spotkanie w Starym Ratuszu
Spotkanie w Starym Ratuszu | Fot. Joanna Kubicka
" Niszczenie miejsca odpoczynku dla lokalnej społeczności jest nieporozumieniem. Jezioro Winiary to miejsce rekreacji mieszkańców nie tylko osiedla Tysiąclecia, ponieważ przyjeżdżają tutaj ludzie z innych części Gniezna oraz okolic miasta. W ostatnim czasie powstanie ścieżek spacerowych, rowerowych, placu zabaw, siłowni dla seniora, za chwilę basenów kąpielowych czy wybiegu dla psów sprawiło, że miejsce to tętni życiem w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch dużych hal sportowych. Liczne spacery rodzin z dziećmi, osób starszych sprawiło, że "Łazienki" stały się SERCEM NASZEGO OSIEDLA. Powstanie zabudowy wielorodzinnej w tej części miasta, sprawi, że miejsce starci swój urok, a my alternatywę na aktywne wypoczynek na świeżym powietrzu. Nie bez powodu tworzy się na terenie miasta sztuczne ogródki jordanowskie czy miejsca odpoczynku, twierdząc, że tego jest za mało, a tu za chwilę zabiera się naturalne walory i możliwości tego miejsca. Proszę, aby władze miasta rozsądnie przeanalizowały tę kwestię biorąc pod uwagę dobro obywateli i ich zdaniem w tej kwestii!" - to jeden z komentarzy jaki pojawił się pod internetową petycją mieszkańców (znajdziecie ją tutaj ).
Wczoraj w Starym Ratuszu odbyło się spotkanie, podczas którego mieszkańcy Gniezna mieli okazję wypowiedzieć się osobiście co sądzą o planie zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Spokojnej. Więcej o tym w materiale poniżej. 
Materiał przygotowała Joanna Kubicka

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto