Motycyklista złapany

23-02-2021

Zielonogórscy policjanci z grupy Speed zatrzymali kierującego motocyklem 28-latka, który wyprzedzał inne pojazdy pomimo linii podwójnej ciągłej, a następnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.

Podziel się ze znajomymi
policja
policja
Wczoraj patrol ruchu drogowego w składzie sierżant Justyna Roszkowska i sierżant Radosław Czerny zatrzymał kierującego motocyklem, który nie dość, że popełnił wykroczenia drogowe, to jeszcze próbował uciec policjantom. Kierująca BMW policjantka nie dała uciekającemu żadnych szans i pomimo, że próbował uciec bagnistą, leśną ścieżką, kontynuowała pościg, aż wspólnie z kolegą z patrolu zatrzymała motocyklistę.

Okazało się, że kierującym jest 28-latek, bez uprawnień. Młody mężczyzna odpowie za wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, kierowanie pojazdem nie posiadając uprawnień do danej kategorii, brak badań technicznych, jak również za zasłanianie tablicy rejestracyjnej aby uniemożliwić policjantom odczytanie jej numeru i tym samym identyfikację kierującego. Jednak najpoważniejsze konsekwencje grożą mężczyźnie za popełnione przestępstwo – niezatrzymanie się do kontroli pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych włączonych przez policjantów. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Małgorzata Stanisławska


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto