Kabiny akustyczne w Morskiej Szkole Podstawowej

23-02-2021

Mogą z nich skorzystać uczniowie, aby wyciszyć się w czasie zajęć lub na przerwie.

Podziel się ze znajomymi
foto: mat. własne
foto: mat. własne
Na korytarzach w Morskiej Szkole Podstawowej im. Aleksandra Doby, stanęły cztery niewielkie budki akustyczne. Mają one służyć uczniom, którzy potrzebują wyciszenia. Ci ze specjalnymi potrzebami mogą w nich napisać sprawdzian lub douczyć się materiału z zajęć, poza tym każdy, w obecności nauczyciela, może z dala od zgiełku przerwy poczytać, porysować, odrobić lekcje.

Chociaż na razie w szkołach lekcje mają uczniowie klas I – III, a dzieci na przerwach i tak pozostają w klasach, już parę razy budki znalazły zastosowanie. To wsparcie przede wszystkim dla uczniów dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Budki są wyciszone, może się w nich przebywać jednocześnie nauczyciel i uczeń. W środku są dwa siedziska, stolik i sprzęt komputerowy. Na zewnątrz budki są wyklejone motywami czterech miast położonych nad Wisłą: Krakowa, Warszawy, Torunia i Gdańska. Naklejki pełnią dwojaką funkcję: dzięki nim, uczeń korzystający z budki ma zapewnioną anonimowość a także sam nie jest rozpraszany tym, co dzieje się na korytarzu.

To nie jest jedyna tego typu inicjatywa w Morskiej Szkole Podstawowej im. Aleksandra Doby. Wcześniej, chętni uczniowie ze specjalnymi potrzebami, mogli poprosić o słuchawki wyciszające, które w czasie przerwy ograniczały zgiełk i wpływały pozytywnie na ich samopoczucie. Ponadto szkoła dysponuje m.in. sensorycznym placem zabaw, dwie sale wyposażone w roboty terapeutyczne.
Kabiny akustyczne w Morskiej Szkole Podstawowej

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto