Jak działa nowy punkt informacyjny o wymianie pieców?

05-03-2014

"Wymień piec na nowy" - zachęcają krakowscy urzędnicy. Ci, którzy nie wiedzą jeszcze jak przebrnąć przez procedury, a chcą się przyłączyć do miejskiego programu ograniczenia niskiej emisji, pomoc otrzymają w nowo otwartym punkcie informacyjnym na osiedlu Zgody 2.

Podziel się ze znajomymi
Fot. www.bezpiecni.pl
Fot. www.bezpiecni.pl
Fachowcy i urzędnicy do dyspozycji mieszkańców dostępni są w godzinach od 7:30 do 15:30. - Te osoby pomagają mieszkańcom Krakowa na przykład w wypełnieniu wniosku o przyznanie dotacji, mogą też poradzić, jaki sposób ogrzewania wybrać i jakie metody stosować, abyśmy mogli lepiej oszczędzać energię - mówi Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMK

Z pomocy punktu tylko w pierwszym dniu jego funkcjonowania skorzystało ponad sto osób. Urzędnicy jednak przypominają, że dotacja do wymiany pieca na bardziej ekologiczny przysługuje tylko tym, którzy dopiero zamierzają to zrobić. - Niestety ci mieszkańcy, którzy zrealizowali tę inwestycje w latach ubiegłych albo przed podpisaniem umowy z urzędem, niestety nie mogą liczyć już na dotację. Nie jesteśmy w stanie zrekompensować komuś kosztów poniesionych na inwestycję - mówi dyrektor Olszowska-Dej.

Kraków będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym od 2018 roku zostanie wprowadzony zakaz używania paliw stałych. W tym roku na likwidację pieców węglowych przeznaczono 27 milionów złotych.
Posłuchaj materiału Anety Regulskiej

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto