Nowy budynek Urzędu Marszałkowskiego będzie kosztował 160 milionów złotych

04-06-2014

Wybrano właśnie projekt nowej siedziby krakowskiego Urzędu Marszałkowskiego. Kompleks stanie w sąsiedztwie Ronda Grzegórzeckiego.

Podziel się ze znajomymi
Wybrana finalnie koncepcja budynku krakowskiego biura Horizone Studio i Małeccy Biuro Projektowe z Katowic.
Wybrana finalnie koncepcja budynku krakowskiego biura Horizone Studio i Małeccy Biuro Projektowe z Katowic.
Dzięki inwestycji wszystkie departamenty urzędu mają się znaleźć w jednym miejscu. - Miasto zaoszczędzi kilka milionów złotych rocznie, bo nie będzie musiało już wynajmować pomieszczeń z których teraz korzysta - przekonuje prezes Regionalnego Centrum Administracyjnego, Wiesław Bury. - Te obiekty, którymi dziś urząd dysponuje, jeśli nie będą potrzebne, być może zostaną sprzedane.

Na nowy ratusz składa się kompleks trzech budynków. Mają być ekologiczne i tanie w utrzymaniu. - Są też przestrzenie przeznaczone dla mieszkańców - mówi jeden z projektantów, Robert Strzeński. - Budynek A jest to Urząd Marszałkowski, budynek B to organizacje podległe pod ten urząd, w budynku C ma się mieścić przedszkole, przychodnia, stworzymy przestrzeń dla banków, restauracji i dwóch sklepów.

W podziemiach nowego ratusza powstanie parking na około 300 samochodów. Będą też nowe ścieżki rowerowe i zieleń. Obiekt ma być gotowy do czerwca 2017 roku. Koszt inwestycji to 160 milionów złotych.
Posłuchaj materiału Anety Regulskiej

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto