W Krakowie ludzie mieszkają w... reklamie!

02-06-2015

Wielka konstrukcja stojąca w centrum miasta przy samym Wawelu z wierzchu jest nośnikiem reklamowym. Ale w środku - na kilkusetmetrowej powierzchni przysłoniętej plandeką - schronienie znaleźli bezdomni.

Podziel się ze znajomymi
Fot. Grzegorz Krzywak, Radio Plus
Fot. Grzegorz Krzywak, Radio Plus
Ślady ich życia w niecodziennym miejscu odnalazł Marek Tobolewski z portalu AntyGencja.Pl, zajmującym się szpetnymi krakowskimi reklamami. - Na spacerze przy okazji Dnia Dziecka zobaczyliśmy ludzi, którzy po prostu pod tą reklamą mieszkają. To jest tak gigantyczna przestrzeń, że pewnie wielu mogłoby im zazdrościć. To kilkaset metrów kwadratowych!

Do środka udało się wejść naszemu reporterowi, Grzegorzowi Krzywakowi. Wewnątrz na fundamentach konstrukcji znajdują się legowiska dla kilkudziesięciu osób oraz prowizoryczny kącik sanitarny. Do środka wchodzi się przez małą dziurę na samym dole konstrukcji.

Sprawą ludzi mieszkających w reklamie zainteresowała się także krakowska Straż Miejska. Jak udało nam się ustalić - wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, strażnicy będą szukali innego niż baner reklamowy domu dla lokatorów reklamy z ulicy Konopnickiej.
Posłuchaj materiału Grzegorza Krzywaka

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto