Wernisaż Papcia Chmiela

07-12-2015

W południe w Muzeum Karykatury w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Henryka Jerzego Chmielewskiego pt. „Papcio Chmiel i Jego Podopieczni”. Prace ojca "Tytusa, Romka i A'Tomka" będzie można oglądać do końca lutego.

Podziel się ze znajomymi
Wernisaż Papcia Chmiela
Wernisaż Papcia Chmiela | muzeumkarykatury.pl
Wystawa zaprezentuje przede wszystkim oryginalne prace z kolekcji Artysty - m.in. plansze do wydanego w 2015 r. Elemelementarza. Znajdą się na niej również plakaty, obrazy olejne, materiały o charakterze dokumentalnym, książki i fotografie, przykłady z kolekcji inspirowanych komiksami Papcia Chmiela.

Jednym z ciekawszych fragmentów wystawy będzie prezentacja oryginalnych plansz, kojarzonego z twórczością Mistrza komiksu Tytus, Romek i A’Tomek. W 2016 roku minie 50 lat od ukazania się Księgi I przygód niesfornego szympansa Tytusa w wersji książkowej, zatytułowanej Tytus, Romek i A'Tomek: Tytus harcerzem, a w 2017 roku będziemy obchodzić jego 60-te urodziny, które miały miejsce na łamach tygodnika „Świat Młodych”.

Ekspozycji w Muzeum Karykatury będzie towarzyszył katalog, w którym obok reprodukcji prac, informacji biograficznych i bibliograficznych, znajdą się również teksty krytyczne poświęcone twórczości Papcia Chmiela. Specjalnie dla wystawy w Warszawie Papcio Chmiel zaprojektował plakat.

Oprócz przypomnienia i popularyzacji wiedzy o jednym z największych mistrzów polskiego komiksu, jednym z celów wystawy jest przygotowanie merytoryczne do planowanego stworzenia tzw. „Galerii Komiksu” przy Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego – cyklu wystaw, w ramach którego będziemy prezentować najlepsze osiągnięcia twórców tego gatunku, związanych również ze sztuką karykatury.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto