To był dobry czas dla Polski. Prezes PiS i premier Szydło podsumowali dwa lata rządów.

14-11-2017

Podziel się ze znajomymi
To był bardzo dobry okres dla Polski - mówi premier Beata Szydło o dwóch latach rządów Prawa i Sprawiedliwości. W siedzibie PiS w Warszawie odbyła się wspólna konferencja prasowa szefowej rządu i Jarosława Kaczyńskiego. Premier Beata Szydło, mimo różnych nacisków, nie zawiodła - powiedział prezes PiS, dziękując jej za dotychczasowe dokonania rządu na jego dwulecie.
500 plus, minimalna płaca, minimalna renta, spadek bezrobocia, plan Morawieckiego, wyrwanie z niewoli kredytowej - to sukcesy ale były też błędy - mówiła premier Szydło.
Jarosław Kaczyński stwierdził również, że polityka międzynarodowa rządu  - w przeciwieństwie do jego "totalnych przeciwników" - jest polityką podmiotową, zmierzającą do tego, by polska pozycja w świecie była silniejsza."To po staremu jest Grupa Wyszehradzka, ale to jest przede wszystkim Międzymorze" - powiedział Kaczyński. Zaznaczył, że Międzymorze to wielkie przedsięwzięcie, mające wsparcie Stanów Zjednoczonych. Były też plany na przyszłość. To przede wszystkim program mieszkanie plus. Temat rekonstrukcji rządu nie był poruszany. Choć Jarosław Kaczyński podkreślił, że polityka PiS jest nastawiona na to, by "nasza władza trwała dłużej, by Polskę można było do końca zmienić".

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto