Rząd nie wycofa się z decyzji ws. nieprzyjmowania uchodźców - odpowiada KE szef MSWiA

07-12-2017

Tagi: uchodźcy KE
Podziel się ze znajomymi
Rząd nie wycofa się z decyzji ws. nieprzyjmowania uchodźców; najważniejsze jest bezpieczeństwo - oświadczył szef MSWiA. W ten sposób skomentował decyzję Brukseli o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Polsce.
"Społeczności, które napływają do Europy - nie dość, że nie integrują się z Europejczykami, to jeszcze (...) stanowią zaplecze dla terrorystów" - argumentuje Mariusz Błaszczak.

Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom. Chodzi o nieprzyjmowanie przez te kraje uchodźców. Choć KE zdecydowała się na skierowanie sprawy do Trybunału to liczy na to, że Warszawa, Budapeszt i Praga jeszcze zmienią zdanie. "Te kraje wciąż mają możliwość wykazania się solidarnością, bo we Włoszech i w Grecji nadal są uchodźcy, którzy kwalifikują się do przeniesienia" - zaznacza wiceszef KE Frans Timmermans. Ale Polska już mówi "nie" - "Nic się nie zmieniło, nasze stanowisko jest jasne, nie zgadzamy się z decyzją o relokacji" - odpowiada szef MSZ Witold Waszczykowski. Zgodnie z ustaleniami z 2015 r. państwa członkowskie miały rozdzielić między siebie 120 tys. uchodźców. Na Polskę miało przypaść ok. 7 tys. osób.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto