Agenci CBA weszli do Zakładu Karnego w Czarnem

13-05-2020

Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację i nośniki danych, które będą dowodami w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji związanej z realizacją budowy szpitala przy więzieniu.

Podziel się ze znajomymi
CBA
CBA | www.cba.gov.pl
 Agenci CBA weszli do Zakładu Karnego w Czarnem. Wiąże się to ze śledztwem prowadzonym w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji związanej z realizacją budowy szpitala przy jednostce, które nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Słupsku.

-W śledztwie tym na polecenie prokuratury Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało siedziby 4 podmiotów, w tym pomieszczeń w siedzibie Zakładu Karnego w Czarnem. W trakcie tego przeszukania zabezpieczono dokumentację, nośniki danych, które będą stanowiły dowód w sprawie i przedmiot dalszych analiz w toku prowadzonego śledztwa- informuje prokurator Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Śledztwo jest następstwem własnych ustaleń CBA. Przeprowadzone czynności analityczno-informacyjne dotyczyły Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie, Pomorskiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Pomerania z siedzibą w Koszalinie oraz w Zakładzie Karnym w Czarnem.

Jak na razie w sprawie żadnej osobie nie postawiono zarzutów popełnienia przestępstwa.

MW
prokurator Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto