Głogów – miasto warte odwiedzenia

23-07-2020

To miasto położone w województwie dolnośląskim, warto zobaczyć tam zabytki, tamtejszą florę i faunę ale również skorzystać z różnorodnych atrakcji które miasto oferuje.

Podziel się ze znajomymi
Głogów
Głogów
  Głogów jest jedną ze starszych miejscowości na terenie Polski. Najstarszy głogowski gród założony został w X wieku przez słowiańskie plemię Dziadoszan i położony był na prawym brzegu Baryczy. Plemienny gród został zdobyty przez Mieszka I, który około 989 roku zbudował nowy większy gród w widłach Baryczy i Odry na terenie dzisiejszej kolegiaty na Ostrowie Tumskim. Teraz możemy jednak oglądać tylko ślady tych budowli, ponieważ miasto ucierpiało podczas II wojny światowej. Starówka szczególnie ucierpiała.

Walory przyrodnicze miasta stanowią: szata roślinna i zwierzęca, gleby, wody i urozmaicony krajobraz. System zieleni tworzą parki wokół Starego Miasta i kanału Sępolno, zieleń łęgowa nad Odrą i w Ostrowie Tumskim, niewielkie kompleksy lasów, ogrody działkowe oraz w ostatnich latach system zieleni izolacyjnej wokół hut miedzi. W obrębie miasta znajduje się szesnaście pomników przyrody. Tereny nadodrzańskie stanowią biologicznie czynne kompleksy i są ostoją ptactwa wodnego.

Głogów zaprasza

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto