Przedłuży się śledztwo w sprawie tragicznego pożaru w escape roomie w Koszalinie

16-09-2020

Śledztwo w związku z pożarem escape roomu, gdzie zginęło pięć 15-latek, zostało przedłużone do 31 grudnia tego roku. W sądzie jest też wniosek śledczych o przedłużenie aresztu Miłoszowi S. o kolejne 3 miesiące.

Podziel się ze znajomymi
Przedłuża się śledztwo w sprawie tragicznego pożaru w escape roomie w Koszalinie
Przedłuża się śledztwo w sprawie tragicznego pożaru w escape roomie w Koszalinie | pixabay
Śledztwo w sprawie pożaru escape roomu w Koszalinie w którym zginęło pięć 15-latek, zostało przedłużone do 31 grudnia. W sądzie jest już wniosek o przedłużenie aresztu Miłoszowi S. o kolejne trzy miesiące.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski powiedział Radiu Plus, że postanowienie o przedłużeniu śledztwa do końca roku wydał już prokurator regionalny w Szczecinie, przychylając się do wniosku prokuratora okręgowego w Koszalinie.

Prokuratura czeka jeszcze na dwie opinie biegłych. Mają wyjaśnić, czy działanie służb ratowniczych na miejscu zdarzenia - straży pożarnej i służb ratowniczo-medycznych – było właściwe, czy ewentualnie są w tej sprawie jeszcze inne osoby, oprócz tych, które usłyszały już zarzuty, mogące przyczynić się do śmierci dziewcząt.

Sąd zdecyduje też o ewentualnym przedłużeniu aresztu Miłoszowi S. 29-latek jest podejrzany o umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie w Koszalinie 4 stycznia 2019 r. i nieumyślne doprowadzenie do śmierci pięciu 15-letnich dziewcząt. Tożsame zarzuty usłyszały w październiku 2019 r. jeszcze trzy osoby: Małgorzata W. – babcia organizatora escape roomu, która rejestrowała działalność., Beata W. – matka podejrzanego, która współprowadziła działalność, i Radosław D. – pracownik escape roomu.

Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(Posłuchaj naszego rozmówcy)

Q
Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Koszalinie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto