Piłkarki ręczne reprezentacji Polski w Koszalinie

25-11-2020

W reżimie sanitarnym przygotowują się do Mistrzostw Europy.

Podziel się ze znajomymi
W koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej do niedzieli 29 listopada potrwa zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet.
W koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej do niedzieli 29 listopada potrwa zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. | Materiały prasowe/Zgrupowanie Reprezentacji w Koszalinie
W koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej do niedzieli (29 listopada) potrwa zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. To ostatnia faza przygotowań drużyny narodowej przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

27-29 listopada w Koszalinie miało dojść do turnieju, w którym udział zadeklarowały reprezentacje Polski, Serbii i Rosji. W ostatnim momencie drużyny gości wycofały się z przyjazdu do naszego kraju ze względu na dużą liczbę zachorowań na COVID-19. To nie jedyne problemy z jakimi przyszło zmierzyć się Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce.

Kilka dni temu ze współorganizacji Mistrzostw Europy wycofała się Norwegia, współgospodarz wydarzenia. Ostatecznie całą imprezę zorganizuje Dania, której rząd postanowił wyrazić zgodę na przejęcie „norweskiej części” turnieju.

Podczas Mistrzostw Europy w fazie grupowej biało-czerwone zmierzą się z Rumunią, Norwegią i Niemcami. Jak podkreśla trener polskiej kadry Arne Senstad, gra przeciwko takim rywalkom to ogromne wyzwanie.

- Mam nadzieję, że uda nam się wykorzystać te mistrzostwa, aby dać naszym młodym dziewczynom ważne doświadczenie i motywację do ciężkiej pracy, którą rozpoczęliśmy, aby za kilka lat osiągnąć wyznaczony cel – podkreśla trener Senstad.

Po treningach w Koszalinie drużyna narodowa uda się na turniej EHF EURO 2020 do Danii.

LW/Q/Jakub Staniak/alg
Damian Zydel z Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie
piłkarki Kinga Grzyb i Sylwia Matuszczyk

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto