Obostrzenia przedłużone o ponad tydzień

07-04-2021

Nowy termin to 18 kwietnia.

Podziel się ze znajomymi
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że obowiązujące do 9 kwietnia obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień - do 18 kwietnia. Do tego czasu nadal zamknięte będą m.in. przedszkola i żłobki, największe sklepy meblowe i budowlane, galerie handlowe, a także salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Niedzielski poinformował też, że powrót dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół możliwy jest jeszcze w miesiącu. "Mam nadzieję, że jeszcze w kwietniu przedszkola i klasy I-III wrócą do nauczania; przedszkola w trybie zwykłym, a klasy I-III - w co najmniej trybie hybrydowym" - powiedział minister zdrowia. Zapewniał, że kwestie edukacyjne to priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń.

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś o kolejnych 14,9 tys. zakażeń koronawirusem. Zmarło 638 osób. Jak mówił Niedzielski: "widoczny jest co prawda niewielki spadek zachorowań, ale to w dużym stopniu efekt świąt i trzeba poczekać na bardziej miarodajne dane". W przyszłym tygodniu rząd ma podjąć kolejne decyzje związane z obostrzeniami.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto