Będą pojemniki na elektrośmieci

2022-02-17 8:36
Ekoinowrocław
Autor: Urząd Miasta w Inowrocławiu

Staną w Inowrocławiu. W sumie będzie ich 13. Tam mieszkańcy bezpłatnie i szybko oddadzą takie odpady.

Chodzi o elektrośmieci o małych gabarytach. Pojemniki staną na mocy umowy miasta z MB Recycling Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp.k.. To włączenie się do ogólnopolskiego projektu „Elektryczne Śmieci”. Jak mówi prezydent miasta - Ryszard Brejza - "Istotne jest, aby zużyty sprzęt trafiał do recyklingu. Dbanie o środowisko naturalne jest ważne, co również, ku naszej radości zauważają inowrocławianie".

Pojemniki będą przeznaczone na sprzęt elektryczny i elektroniczny do 50 cm. Do pojemników można będzie wrzucać między innymi: tostery, suszarki, urządzenia GPS, laptopy, drukarki, telefony stacjonarne, kalkulatory, zużyte baterie i akumulatory. Wykaz punktów znajduje się na stronie internetowej inowrocławskiego ratusza.

W ramach projektu „Elektryczne Śmieci” będą także odbiory dużych gabarytów, za niewielką opłatą – 35 złotych. Dzięki temu będzie można bezpiecznie i łatwo oddać na przykład lodówki, pralki, co do tej pory mogło stanowić problem dla wielu mieszkańców. Zgłaszać odbiór dużych gabarytów można telefonicznie lub za pomocą internetowego formularza.